Czas spojrzeć na strony produktów w naszym sklepie internetowym jak na formę komunikacji z Klientem, a tym samym wizytówkę całego asortymentu. Zatem dziś przedstawiamy Wam szereg użytecznych wskazówek, jak przygotować kartę produktu, która nawołuje do interakcji i przekłada się na konwersję.

1. Opis

  • Optymalizacja pod SEO

    Nie bylibyśmy sobą, nie wspominając o istocie SEO i konieczności tworzenia unikalnego, wysokiej jakości contentu. Siła więc tkwi w słowach kluczowych, dzięki którym zwiększysz ranking swojego sklepu i zaangażujesz odpowiednią grupę docelową. Najważniejsza zasada – nie kopiuj treści, ani za strony producenta, ani z kart produktowych konkurencji. Zainwestuj czas i środki finansowe w unikalne opisy, nie zapominając również o odpowiedniej optymalizacji treści i hierarchii nagłówków.

  • Marketingowy bełkot

    Zanim rozpoczniesz prace nad treściami, doprecyzuj target dla swoich produktów oraz przemyśl strategię komunikacji z odbiorcami. Są produkty, które dzięki oprawie opisowej zyskują swoich nabywców, ale jest również asortyment, w którym największe marketingowe wypociny nie pomogą. Weźmy np. branżę narzędzi, wyobraźcie sobie właściciela warsztatu z 20-letnim stażem, który w poszukiwaniu szlifierki kątowej, trafia na opis cudownego żółtego, niczym cytryna, koloru prestiżowego sprzętu. Myślicie, że tu kolor ma znaczenie czy przede wszystkim parametry?

2. To obraz sprzedaje

Opis opisem, ale brak szczegółowego zdjęcia produktowego, ujętego w wielu perspektywach, nie przełoży się na sprzedaż. Sekcja ze zdjęciem na stronie produktu jest jednym z kluczowych elementów, a zobrazowana ilość detali produktu, wzbudza zaufanie najbardziej wymagających Klientów. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcjonalność w formie zoom’a, czy też cała galeria, umożliwiająca obejrzenie produktu w powiększeniu.

A jeśli sprzedajesz produkt, którego wartość najlepiej przedstawia obraz ruchomy, jak to mówią go for it! Video na karcie produktu stanowi olbrzymią wartość dodaną, w dobie obecnego boomu na YouTube, nie może się nie udać. Taka forma prezentacji produktu nie musi być wyłącznie marketingowym spotem, nawet instrukcja montażu lub prezentacja właściwości w formie GIFa staje się znacznym wyróżnikiem.

3. Techniki sprzedażowe

Nie odkryjemy Ameryki, wspominając o up-sellingu i cross-sellingu, ale to naprawdę działa. I nie chodzi tu wyłącznie o zwiększenie wartości koszyka oferując droższy odpowiednik produktowy, czy podsuwając Klientowi towary komplementarne, chodzi o uświadomienie użytkownikowi zapotrzebowania na dany produkt i pomoc w podjęciu decyzji. To dlatego na karcie produktowej powinna pojawić się sekcja z wyborem dokonanym przez innych Klientów, produktami o niewiele wyższej cenie i tych droższych alternatywach, czy też opcje szczególnie polecane w danym dniu.

4. Filtrujemy

Upewnij się, że dostarczasz użytkownikowi jak najbardziej intuicyjnych rozwiązań w swoim sklepie internetowym. Sposobem na szybsze znalezienie produktu i krótszy proces zakupowy, mogą okazać się filtry, które dzięki przejrzystym parametrom pozwalają na zawężenie grupy produktowej. Wczuj się w rolę Klienta i dobierz odpowiednie wartości parametrów, po których użytkownik będzie szukał najbardziej pożądanego towaru.

5. Co mówią inni

Każdy z nas sprawdza opinie o danym sklepie, to tak samo naturalne jak komentarze transakcji sprzedającego na Allegro. Dlatego nie możemy się dziwić, że recenzje i komentarze na karcie produktowej stają się nierzadko czynnikiem decyzyjnym w procesie zakupowym. Zadbaj więc i o tę sekcję w swoim serwisie, udostępnij opinie swoich Klientów, po każdej transakcji wyślij zapytanie o komentarz. To nimi sugerować się będą odwiedzający Twój sklep użytkownicy.

6. Siła social media

Pamiętaj, że rozwiązania social media to nie tylko prowadzenie przez Ciebie kanałów społecznościowych i integracja sklepu z nimi. To również, a może i przede wszystkim, umożliwienie Klientom polecania produktów na ich profilach, jak również informowania znajomych o danej zdobyczy w Twoim sklepie. Zadbaj więc nie tylko o ikony social media, ale również button Poleć znajomym, który umożliwia wysłanie maila z linkiem danego produktu.

Jeśli myślisz o otworzeniu sklepu internetowego i poszukujesz rozwiązań, skontaktuj się z nami. A może potrzebujesz pomocy w obsłudze już istniejącego serwisu? I tym się zajmujemy! Zacznij działać!― Stonehenge Agency