Klient

Arcturus

Kategoria

Logo, Identyfikacja Wizualna

Arcturus – świat airsoft’u

Właścicielem marki Arcturus jest azjatycki producent Mos Manufacture, który zarządza takimi markami jak E&L Airsoft czy Meister Arms.

Głównym profilem działalności Arcturusa są repliki ASG (Air Soft Guns) i elementy broni palnej. Dzięki ogromnej wiedzy technologicznej i doświadczeniu w branży, wiodące produkty marki – elektryczne repliki broni, posiadają najwyższą jakość, dbałość o szczegóły i jak najbliższe oryginałowi odwzorowanie detali.

Elektryczne kopie karabinów używane są przez miłośników airsoftu, czyli gry zespołowej, w której rekonstruuje się historyczne walki z bronią lub tworzy własne, fikcyjne, rozbudowane scenariusze wojenne. Uczestnicy strzelają sztucznymi nabojami i używają do tego sportu elektrycznych, sprężynowych, gazowych lub pneumatycznych replik broni palnej.

Arturus wyposaża swoje produkty w unikalny numer seryjny oraz certyfikat. Niezwykłą wagę przykłada do jakości wykonania replik, co stawia go w czołówce producentów tego typu produktów dla bardzo wymagających Klientów.

Stonehenge Agency dla Arcturus – nasza współpraca

Stonehenge Agency stworzyła nowy wygląd logo tego brandu.

Zaprojektowaliśmy je w postaci wariacji litery „A” wraz z wyraźnie wyeksponowaną nazwą firmy.

Kolor marki Arcturus to zdecydowana czerń. Identyfikacja wizualna marki, miała przywodzić na myśl mocny i męski wizerunek. Dodatkowo zastosowaliśmy font przywodzący na myśl chropowatą powierzchnię metalu.

Sygnet użyty w logo znajduje się na replikach broni tego producenta, jak również na zaprojektowanych przez nas certyfikatach jakości produktów.