Kreatywne podejście do logo

Ukryte twarze

Charakterystyczne logo obrazujące drzewo zatopione w klasycznej czerni i bieli. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jeśli przyjrzymy się dokładniej, to zauważymy również ukryte po obu stronach drzewa twarze goryla i lwa.

Horror films

Niezwykłą kreatywnością cechuje się logo Horror films. Zwyczajna rolka filmowa zamieniona w wystraszoną twarz, to z pewnością jedno z tych logo, które każdemu z nas zapadnie w pamięć.

Dwuznaczne H

Logo Sushi charakteryzuje się podwójną symboliką. Po pierwsze widzimy na nim literę H złożoną z dwóch patyczków do jedzenia sushi. Po drugie owa litera H przypomina flagę Japoni. Można więc śmiało stwierdzić, że twórca tego Logo doskonale poradził sobie z zadaniem jakie mu zlecono.

Od Toyoda do Toyota

W 1936 roku ogłoszono oficjalny konkurs na zmianę pierwotnego logo marki Toyoda na atrakcyjniej brzmiącą nazwę Toyota. Obecnie używane logo marki Toyota skrywa w sobie ukryte znaczenia. Każdy z nas na pewno zauważył, że kształt logo to litera T jak Toyota. Użycie trzech owalnych kształtów również miało swój cel. Dwa zachodzące na siebie kształty wewnętrzne symbolizują relację między firmą a klientami, z kolei otaczający je owal przedstawia wielkie możliwości oraz globalne plany rozwoju marki. Zawarcie w logo marki kierownicy to oczywiste nawiązanie do działalności firmy.

Niedźwiedź i Matternhorn

Toblerone to popularny batonik, którego pierwotna receptura wywodzi się z miasta Berno w Szwajcarii i została stworzona przez Theodora Toblera oraz Emila Baumanna. Podobnie jak wcześniejsza marka, jego logo również zawiera ukryte kształty. Pierwszy z nich to szósty pod względem wysokości, samotny szczyt alpejskiego Matterhorn w Alpach Zachodnich, stanowiący idealny symbol dla trójkątnych kawałków czekolady pochodzących prosto ze Szwajcarii. Kolejnym symbolem jest znajdujący się na zboczu Matterhorn niedźwiedź. Nawiązuje on do pochodzenia pierwotnej receptury pochodzącej z Berno, które lata temu Bertold V von Zähringen po zabiciu niedźwiedzia nazwał w ten właśnie sposób (niem. Bär – niedźwiedź).

Visual Audio Intelligence Organizer

Marka VAIO to jedna z podgałęzi znanej firmy Sony, powstała w roku 1996. Do obszaru jej specjalizacji należą komputery przenośne, a także komputery all-in-one. Jej skrótowiec pochodził pierwotnie od słów Video Audio Integrated Operation, jednak w roku 2008 zmieniono jego rozwinięcie na Visual Audio Intelligence Organizer. Logotyp składa się z VA prezentującego integrację sygnału analogowego oraz cyfrowego I0 symbolizującego system binarny.

Spartański wojownik i golfista

Logo Spartan Golf Club to wyjątkowo sprytne dzieło. W zależności od perpektywy, z jakiej spojrzymy na logo, zauważymy golfistę przygotowanego do uderzenia piłeczki golfowej albo twarz i hełm spartańskiego wojownika. Podwójna symbolika sprawia, że logo doskonale spełnia swoje zadanie, jakim jest zwracanie uwagi potencjalnych klientów.

Brzuszek kobiety w ciąży

Strona internetowa pregg.net stworzona została z myślą o kobietach ciężarnych. W związku z tym potrzebne było logo, które odzwierciedlałoby w największym sposób przekaz, jaki za sobą niesie. Trafnym rozwiązaniem okazało się umieszczenie pomiędzy kropką w adresie strony dwóch nawiasów, które wyglądają jak brzuszek kobiety ciężarnej.

Pinezka

Serwis społecznościowy Pinterest został stworzony z myślą o porządkowaniu i kolekcjonowaniu materiałów wizualnych. Nazwa portalu wywodzi się z słów: pin jak przypiąć oraz interest czyli zainteresowania. Dodatkowo kreseczka wewnątrz brzuszka literki P przypomina pinezkę.

Dar życia

Psychologia kolorów to istotny aspekt marketingu we współczesnym świecie. Organ donation to przekładając bezpośrednio na język polski „dawstwo organów”. Logo symbolizujące ten niezwykły akt poświęcenia dla życia drugiego człowieka to postać trzymająca w ręce prezent, jakim jest część siebie (czyli narząd do przeszczepu).

National Broadcasting Company

NBC to amerykańska sieć telewizyjna posiadająca swoją siedzibę w Rockefeller Center w Nowym Jorku. W związku z jej Logo przypominającym pawia nazywa się ją potocznie Peacock Network. Paw zawarty w logo posiada sześć kolorowych piór nawiązujących do tej samej liczby części NBC funkcjonujących w tamtym czasie tj: Informacje, Sport, Rozrywka, Stacja, Sieć i Produkcja

Skryta łapka

My Fonts to popularny serwis będący prawdziwą skarbnica fontów, których można użyć w każdym projekcie. W serwisie tym znajdują się zarówno fonty bezpłatne jak i płatne. W logo My Fonts, a dokładnie w słowie My możemy zauważyć sprytnie ukrytą łapkę.

Sowa

Logo jednego z ośrodków SPA. Znajdują się na nim ręce ułożone w taki sposób, jakby właśnie zabierały się do profesjonalnego masażu. Wewnątrz nich widzimy sowę symbolizująca mądrość – czyli w tym przypadku wiedzę i umiejętności w dziedzinie SPA.

Ostre cięcia

Popularna marka maszynek do golenia i akcesoriów należących do Procter & Gamble. Każda z literek tworzących logo Gillette zawiera widoczne, ostre cięcia.

Znacząca przestrzeń

Twórca Logo Ed’s Electric – Josiah Jost powiedział, że pomysł na jego stworzenie przyszedł mu do głowy podczas próby dostrzeżenia “czegoś” w przestrzeni negatywowej znajdującej się pomiędzy różnymi elementami urządzeń elektrycznych. Doskonałe rozwiązanie zapadające w pamięć.

Yoga

Z pozoru proste logo przedstawiające kobietę w pozycji odpowiadającej jednemu z ćwiczeń jogi. Jeśli jednak przyjrzymy się bardziej, to zauważymy zarys kontynentu australijskiego utworzony z połączenia ręki i nogi kobiety.

Krzesło

Logo idealnie pasujące do firmy zajmującej się produkcją krzeseł. Słowo Chair z małą literką h przypominającą krzesło. Proste a zarazem kreatywne rozwiązanie.

Rozdroże

Duża sieć handlowa której nazwa pochodzi z języka francuskiego i oznacza rozdroże. Dwie strzałki pokazujące przeciwne kierunki nawiązują bezpośrednio do nazwy a pomiędzy nimi duże C.

Poszukujesz unikalnego Logo które w doskonały sposób zaprezentuje również Twoją markę? Napisz, a my z radością stworzymy dla Ciebie coś wyjątkowego!